TOVER - Firma DOM Mielec

Przejdź do treści
OFERTA > KLEJE, LAKIERY > KLEJE

KLEJE DO PODŁÓG

Do klepek parkietowych o długości nie przekraczającej 50 cm można stosować dowolne kleje. Mogą to być kleje kauczukowe, dyspersyjne (parkiet dębowy). Do klepek dłuższych zalecane są kleje o większej elastyczności po wyschnięciu, czyli poliuretanowe lub silanowe. Obecnie polecamy kleje:

1. Klej
TOVCOL TP3RF (20 kg) na bazie żywic acetylowinylowych i wody, stosowany do klejenia na podłożach nasiąkliwych posadzek drewnianych, takich jak listwy parkietowe, mozaiki, lamparquet, listwy z każdego rodzaju drewna. Trwale i szybko wiążący,. Nadaje się do podłoży z ogrzewaniem podłogowym.


2. Klej TOVCOL AL (15 kg) szybko wiążący, na bazie żywic syntetycznych z rozpuszczalnikiem przeznaczony do montażu każdego rodzaju parkietów, prefabrykowanej mozaiki o małych formatach, stosowany na podłożach cementowych, panelach wiórowych i innych rodzajach podłoży nasiąkliwych, takich jak gipsy i inne podłoża gotowe. Nadaje się do podłoży z ogrzewaniem podłogowym.


3. Klej
TOVCOL TP2C (10 kg) epoksydowo-poliuretanowy o wysokiej jakości, bezzapachowy i bez rozpuszczalników. Umożliwia układanie na każdym rodzaju podłoża. Posiada doskonałą odporność również w przypadku nałożenia grubej warstwy, nadaje się więc również do stosowania na podłożach szczególnie nierównych


4. Klej
TOVCOL MS (15 kg) jednoskładnikowy na bazie polimeru MS, odznaczający się długim dopuszczalnym czasem schnięcia i czasem rozprowadzania. Wskazany do  powierzchni każdego rodzaju i każdego formatu. Nie wymaga użycia wspomagacza przylegania w przypadku stosowania na powierzchniach nienasiąkliwych i metalicznych. Odpowiedni również do stosowania na małych powierzchniach, ponieważ jego objętość nie zwiększa się, jest łatwy do nakładania i pozwala z łatwością usunąć się z powierzchni lakierowanych.Wróć do spisu treści