PARKIETY - Firma DOM Mielec

Przejdź do treści
OFERTA > PODŁOGI

Firma Parkiety Maternowski powstała w 1983 roku i produkuje parkiety z litego drewna: dębowego, jesionowego, jaworowego, czereśniowego, bukowego. Wieloletnie doświadczenie zapewnia wysoką jakość produktów. Drewno służące do produkcji parkietu pochodzi głównie z lasów południowo-wschodniej Polski. Materiał jest odpowiednio długo sezonowany przed podjęciem obróbki termicznej i mechanicznej. Nowoczesna linia produkcyjna, zapewnia dokładną obróbkę i selekcję parkietu. Cykl produkcyjny oraz infrastruktura przedsiębiorstwa mają na celu dostarczenie odbiorcą najwyższej jakości produktu.

Więcej na stronie: www.maternowski.pl


Montaż parkietu:

Przed rozpoczęciem montażu parkietu należy zakończyć wszystkie "mokre" prace w budynku (układanie płytek, gipsowanie ścian, itp.). Kolejnym etapem jest ocena podkładu pod względem: wilgotności, równości, twardości, wytrzymałości na odrywanie (pull off) i ścieranie (szczególnie istotne przy wylewkach anhydrytowych- wylewki tego typu nie są zalecane pod parkiet), temperatury podkładu, stopnia zabrudzenia, występowania pęknięć i ubytków.

Wymagana wilgotność podkładów:

- jastrych cementowy: ≤ 2,0 % cm
- jastrych anhydrytowy: ≤ 0,5 % cm
- podkłady drewniane: ≤ 13,0 % cm.

Pomiaru wilgotności należy dokonać przyrządem CM.

Optymalna temperatura do montażu parkietu to 18-24 st. C. Wilgotność powietrza 50-60%.


Po przyklejeniu parkietu do podłoża należy odczekać ok. 21 dni do momentu malowania i szlifowania.

Pielęgnacja parkietu.

Drewno jest materiałem higroskopijnym reagującym na zmieniające się warunki otoczenia. Drewno kurczy się gdy wilgotność spada a poszerza, gdy wilgotność rośnie. W przypadku parkietu proces ten może objawiać się zmianami w kształcie i wymiarach klepek. Gdy wilgotność powietrza jest zbyt niska (częste zjawisko podczas ogrzewania budynków w czasie zimy) mogą pojawić się szczeliny pomiędzy poszczególnymi elementami podłogi. Natomiast gdy wilgotność powietrza jest zbyt wysoka może dojść do wyłudkowania parkietu. Aby unikną opisanych wyżej zjawisk należy utrzymywać w pomieszczeniach optymalne warunki: temperaturę w granicach 18-22 st. C oraz względną wilgotność powietrza na poziomie 45-65%.

Lakiery do drewna gwarantują odporność powierzchni parkietu na zarysowania pod warunkiem, iż podłoga nie będzie narażona na niszczące działanie wody i piasku. Należy pamiętać, że nie istnieje system pozwalający zabezpieczyć drewno przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak szpilka buta czy niezabezpieczone krawędzie mebli. Uszkodzeń mechanicznych można uniknąć naklejając pod nogi krzeseł i innych mebli filcowe podkładki lub stosując specjalne maty.

Przy pielęgnacji parkietu lakierowanego zalecane są suche metody sprzątania takie jak odkurzanie oraz okresowe przemywanie wilgotną szmatką. Wykluczone jest mycie drewnianej podłogi wodą- niedopuszczalne stosowanie mopów zmywających. W przypadku zabrudzeń warto użyć specjalnych produktów do pielęgnacji drewna dostępnych w punktach oferujących lakiery do podłóg drewnianych.PRZYKŁADOWE PARKIETY

PRZYKŁADOWE ARANŻACJE

Wróć do spisu treści