GRUNTY - Firma DOM Mielec

Przejdź do treści
OFERTA > KLEJE, LAKIERY

GRUNTY POD KLEJE DO PARKIETÓW

Każdy klej wymaga innego rodzaju gruntu. Do klei dyspersyjnych należy stosować grunty dyspersyjne (wodne). Kleje poliuretanowe wymagają gruntów poliuretanowych. Do klei kauczukowych stosujemy grunty kauczukowe. Najlepiej stosować grunty zalecane przez danego producenta kleju, aby uniknąć problemów w razie problemów z odklejaniem się ppodłóg. Przy bardzo mocnych wylewkach i bardzo dobrych klejach grunt może być nie używany.

Ponizej prezentuję kilka gruntów pod poszczególne rodzaje klejów.

1. Grunt Bonikol do klei kauczukowych.2. Grunt PRIMER C1 akrylowy, jednoskładnikowy, na bazie wody, służący do konsolidacji powierzchniowej przed nakładaniem dalszych warstw z wykorzystaniem klejów winylowych oraz do ujednolicenia nasiąkania podłoża przed jego wygładzaniem. Nadaje się również do wykorzystania na podłożach gipsowych.


3. Grunt TOVERFIX do klei poliuretanowych jedno i dwu składnikowych.
Grunt na bazie żywic poliuretanowych. Może być użyty jako bariera antywilgociowa (max. 5%), a zmieszany z piaskiem może służyć do wykonania zapraw syntetycznych.


4. Grunt PRIMER TS
wodny do konsolidacji powierzchniowej oraz wgłębnej podłoży cementowych pękających, chudych lub zniszczonych. Po wyschnięciu pozwala na zastosowanie każdego rodzaju kleju.


5. Grunt
PRIMER PU100 na bazie żywic poliuretanowych o niskiej lepkości, nie zawiera rozpuszczalników i jest bezzapachowy. Może być stosowany jako bariera antywilgociowa (max. 5%), środek konsolidujący, a zmieszany z piaskiem może służyć do wykonania zapraw syntetycznych. Odpowiedni także do stosowania przy ogrzewaniu podłogowym.Wróć do spisu treści